Aktualności

Zajęcia i warsztaty twórcze w okresie ferii zimowych 2020

Zapraszamy na nasze warsztaty i zajęcia, które będą odbywały się w Klubie Kaktus w czasie ferii zimowych, czyli od 20 do 31 stycznia 2020 roku. Jak co roku planujemy mnóstwo atrakcji i zajęć, więc każdy uczestnik znajdzie dla siebie coś miłego.

Planzajećferie2020miniat

Sam pomaluj ceramikę

Zapraszamy na kolejne rodzinne warsztaty w Klubie Kaktus, które odbęda się 18 stycznia 2020 ogodzinie 10.00. Tym razem ozdobimy własnoręcznie, farbami do ceramiki, filiżnkę. Poznamy techniki nakładania farb oraz sposoby ich utrwalania. 

 

warsztaty ceramika miniat

Wesołych Świąt

Przed nami najpiękniejszy czas ze wszystkich z 365 dni w roku, poprzedzony rumorem, humorem, porządkami, zakupami, a wypełnione ciepłem, przepysznymi zapachami dobiegającymi z kuchni, dźwięczącą gdzieś w uchu kolędą, świecącą blaskiem Gwiazdy Betlejemskiej choinką, pod którą każdy znajduje swój wymarzony dar od losu.
To dni serdeczności i miłości, obecności tych których najbardziej pragniemy mieć przy sobie, to dni wiary dobroć ludzkich serc. To nasze Boże Narodzenie.
Cała brać Klubu Kaktus życzy wszystkim naszym uczestnikom, przyjaciołom i sympatycznym nieznajomym mieszkańcom naszych osiedli i miasta, aby przeżyli właśnie takie cudowne święta. Nowy Rok niech przyniesie po prostu spełnienie marzeń.

 20191224

Łańcuch dobra

W tym roku Klub Kaktus dołączył do akcji pod nazwą
„Łańcuch Dobra” organizowanej przez Stowarzyszenie Pro Salute z siedzibą w Białymstoku. Akcja miała pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach,którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha - w ten sposób chciano dać im sygnał, że jak uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć z chorobą. Dzieci z naszego klubu z wielką radością i zaangażowaniem tworzyły nasz kaktusowy "Łańcuch dobra " . Udał nam się zrobić 155,5 metra kolorowego łańcucha. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, jesteście wspaniali. Wiecej zdjec mozna zobaczyć TUTAJ

lancuch dobra201911303miniat

Trochę wspomnień z okazji 30-lecia klubu "Kaktus"

Na II-piętrze na holu można obecnie obejrzeć ciekawą wystawę fotograficzną przedstawiającą urywki z działalności klubu "Kaktus". Zorganizowaliśmy ją z okazji okrągłej rocznicy powstania naszego klubu. Jesienią tego roku minęło bowiem 30 lat od czasu, gdy klub "Kaktus" zaczął prowadzić działalność na osiedlu "Zielone Wzgórza". We wrześniu 1989 roku kierownikiem klubu została pani Małgorzata Karpacz i przez 30 lat pełniła tą funkcję, z początku z bardzo nieliczną kadrą instruktorską, która z czasem znacznie się powiększyła o specjalistów z plastyki, tańca czy różnych form rekreacji i fitnessu. Form zajęć z dziećmi i dorosłymi powstawało coraz więcej i znacznie przybyło uczestników zajęć. Obecnie w klubie prężnie działają koła plastyczne skierowane i do najmłodszych 6-latków jak i do dorosłych, odbywają się zajęcia muzyczne, mamy zespoły taneczne, dorośli chętnie przychodzą na zajęcia z aerobiku, jogi i pilatesu. Działa koło szachowe dla dzieci, koło Scrabble dla dorosłych, odbywają się bardzo ciekawe kursy żeglarskie. A w czasie ferii zimowych oraz w okresie wakacyjnym klub nie odpoczywa, ale organizuje dzieciom pozostającym w mieście bardzo ciekawe zajęcia, wycieczki, po prostu codziennie mnóstwo atrakcji. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia czasem już historycznych fotografii z wydarzeń w klubie "Kaktus". Powspominajmy... między innymi wystawy znanych artystów, zawody balonowe lub festyny osiedlowe, które w amfiteatrze gromadziły prawdziwe tłumy...

Festynosiedlowy2010r
Festynosiedlowy2010

 

Warsztaty rodzinne: Wianek Świąteczny!

W sobotę 23 listopada odbyły się w "Kaktusie" warsztaty rodzinne: "Wianek Świąteczny". Uczestnicy pod okiem pani Uli Jarockiej i zainspirowane jej pomysłami wykonały dekoracyjne wianki z elementami Świąt Bożego Narodzenia. Każdy wianek zawierał elementy związane ze Świętami, takie jak: bombki, zielone gałązki, suche pomarańcze i inne urocze dodatki, które udostępniliśmy w ramach warsztatów. Wykonany wianek uczestnicy oczywiście zabrali ze sobą, aby w swoim domu wytworzyć świąteczny nastrój. Wszystkim dziękujemy za ogromne zaangażowanie. Powstały piękne prace. Fotorelację można zobaczyć TUTAJ

1aa

© Klub KAKTUS - Białystok