Aktualności

Zajęcia w "Kaktusie" od października,EDIT

Najnowsze wiadomości z "frontu remontowego naszego klubu" pozwalają nam zaplanować rozpoczęcie zajęć w kołach zainteresowań na początek października!
I tak: 1 października we wtorek czekamy na dzieci w wieku 7-8 lat, które zapisały się do grupy Plastycznej o godz. 16.00 oraz o godz. 17.30, a o godz. 17.00 ruszają spotkania Scrablistów.
2 października we środę odbędą się pierwsze po przerwie zajęcia: Plastyka 5-6 lat o godz. 16.00, zespół taneczny 8-12 lat Atut o godz. 16.00, Joga o 17.40, Aerobik o 18.20.
3 października we czwartek: Plastyka 9-10 lat o godz. 16.00, Plastyka zaawansowana o godz. 17.45, Pilates w grupach o godz. 17.00, 18.00 i 19.00.
4 października w piątek jest zespół taneczny 5-7 lat Atucik o godz. 16.00, Joga o godz. 17.00, Plastyka dla Dorosłych o 17.30.
Spotkania organizacyjne pozostałych zajęć: Rytmika 3-4, 5-6 lat 30 września środa o godz. 18.00,
Nauka gry na Keyboardzie 30 września o godz. 18.30,
Taniec towarzyski 6-10 lat 26 września czwartek o 17.30,
Szachy 30 września poniedziałek o godz. 17.00.
Na pozostałe zajęcia: Nauka gry na Gitarze, Warsztaty Handmade, Kurs na żeglarza jachtowego zapisujemy telefonicznie: 502-871-253.
Z A P R A S Z A M Y!!!

Nowości w klubie "Kaktus"

Po wakacjach klub „Kaktus” proponuje powrót do doskonale znanych zajęć
dla dzieci: grupy Tanaczne Hip-Hop, Plastyka, Teatrzyk, Szachy, Nauka gry na Gitarze,
dla dorosłych: Aerobik, Pilates, Joga, Scrabble, Warsztaty Rękodzielnicze, Kurs Żeglarski.
Na wszystkie te zajęcia przyjmujemy stałych bywalców i nowych uczestników. Z powodu remontu w klubie - na razie telefonicznie: 502-871-253. Proszę dzwonić lub pisać smsy!
Ale szczególną uwagę proszę zwrócić na nasze NOWOŚCI - zajęcia, jakich jeszcze w naszym klubie nie było, skierowane i do najmłodszych i do starszych:

1.) Zacznijmy od najmłodszych: dla dzieci, od 3 do 6 lat  proponujemy RYTMIKĘ z Grą na Instrumentach. Super zajęcia dla maluszków jako ich pierwszy kontakt z muzyką i prostymi instrumentami poprowadzi pani Weronika Załęska (absolwentka Akademii Muzycznej w Białymstoku Wydziału Pedagogiczno-Instrumentalnego, ukończyła również studia podyplomowe: Psychologię Muzyki w Warszawie oraz Muzykoterapię w Krakowie, sama pięknie gra na wiolonczeli i fortepianie), ma doświadczenie w pracy z dziećmi i świetny z nimi kontakt. Jak sama mówi: „Bardzo lubię pracę z dziećmi, dostrzegam ich  wielką potrzebę ruchu oraz potrzebę uzewnętrzniania przeżyć emocjonalnych. Moje zajęcia, pełne śpiewu, gry na instrumentach i tańca w pełni dają możliwości zaspokojenia tych potrzeb”. Myślę, że warto spróbować. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne 25 września o godzinie 17.30 na 2-piętrze w "Kaktusie". Można wczesniej zapisać się na listę.

2.) Również pod okiem pani Weroniki Załęskiej starsze dzieci, już od 6 lat, będą mogły uczyć się grać na KEYBOARDZIE. Na lekcjach gry na keybordzie będą grać proste utwory muzyki rozrywkowej i klasycznej (w zależności od upodobania), poznają nuty, nauczą się grać obiema rękami jednocześnie (co bardzo wpływa na rozwój inteligencji, poprawia koncentrację). Spotkanie organizacyjne dla chętnych na naukę gry na keyboardzie odbędzie się zaraz po spotkaniu w sprawie rytmiki: 25 września o godz. 18.30. Zapraszamy dzieci od 6 lat, do... bez ograniczenia wieku :-)

3.) Znacznie rozszerzylismy ofertę taneczną. Będą oczywiście kontynuowane wspaniałe grupy Hip-Hopowe, są tam wolne miejsca, ale jeśli ktoś woli TANIEC TOWARZYSKI to zapraszamy 26 września o godz. 17.30 na spotkanie z panem Krzysztofem Byszewskim (pan Krzysztof to instruktor tańca kat.I z wieloletnim stażem, międzynarodowy sędzia organizacji Word Dance Council ( London), trener klubów tanecznych "Czar Dance", "Feniks PB", "Batucada", były wicemistrz Polski juniorów, finalista mistrzostw Polski w 10-ciu tańcach, finalista akademickich mistrzostw Polski, wielokrotny zdobywca pierwszych miejsc w Polsce i za granicą. A pary taneczne trenujące pod jego okiem miały również imponujące osiągnięcia - puchary i mistrzostwa okręgu podlaskiego, zwycięzcy wielu turniejów na parkietach krajowych i zagranicznych, a w grupie seniorów - Wicemistrzostwo Polski! Wow!).
W naszym klubie dopiero zaczynamy przygodę z tańcem towarzyskim, pragniemy poprowadzić grupy dla dzieci powyżej 6 lat, zaczniemy od zajęć 1 raz w tygodniu z późniejszą opcją 2 razy w tygodniu, do 3 razy w tygodniu - dla par sportowych. Wszystko przed młodymi talentami, na które czekamy 26 września. Zapraszamy!

4.) A teraz coś PLASTYCZNEGO dla DOROSŁYCH. W klubie od lat wspaniale rozwija się plastyka w grupach dziecięcych i młodzieżowych. Tym razem zachęcamy dorosłych, aby sięgnęli po plastyczne akcesoria w szerokim tego słowa znaczeniu i dali wyraz temu, co od lat chcą pokazać światu! Zajęcia poprowadzi pani Ula Jarocka, doskonale znana z prowadzenia bardzo ciekawych warsztatów dla dorosłych. Tak opowiada o nowym pomyśle: „Większość z nas ma potrzebę rysowania. Już jako małe dzieci lubiliśmy ozdabiać  naszą radosną twórczością kartki, gazety a czasami nawet ściany. Z biegiem lat szkoła, praca, rodzina wymagały od nas zaangażowania, czasu i powoli zapominaliśmy o naszym hobby. Teraz jest dobra okazja by do tego wrócić. Zapraszamy wszystkich chętnych  dorosłych na zajęcia plastyczne. Odkryjmy w sobie na powrót dziecko, bawmy się kolorami, fakturami. Pozwólmy rozwinąć się  pasji, zróbmy coś dla siebie. Nie można mówić, że nie umiem, dopóki się nie spróbuje.”
Bardzo to prawdziwe – odkryjmy się na własną twórczość! Zajęcia będą mogły odbywać się w bardzo dogodnym terminie, mianowicie w piątki od godz. 17.30- do 19.30, teraz pani Ula zbiera zapisy i zaczynamy w ostatni piątek września. Zapisujmy się więc!

Szczegółowy GRAFIK ZAJĘĆ TUTAJ

Zajęcia od połowy września

W związku z remontem, który mamy w klubie "Kaktus" zajęcia zaczniemy od połowy września.
Początek września będzie dobrym okresem na "dogranie " rozkładu zajęć poszczególnych grup.

Dlatego już wkrótce przedstawimy nasz plan godzin i konkretne daty rozpoczęcia zajęć w grupach kontynuujących zajęcia oraz w nowych grupach.
Zgłoszenia uczestników na zajęcia będziemy przyjmować pod nr tel. 502-871-253, można pisać smsy oraz w wiadomościach prywatnych na naszej stronie: https://www.facebook.com/klubkaktuspl/ 
Osoby zgłoszone do nas przed wakacjami, zwłaszcza na listę Plastyki, Pilatesu i Aerobiku będą jak najbardziej wzięte pod uwagę.

Przepraszamy za niedogodności związane z rozpoczęciem zajęć nieco później niż zwykle.
Jeszcze w tym tygodniu na naszych stronach internetowych przedstawimy szczegółowy rozkład zajęć, na pewno będzie w czym wybierać! :-)

Wakacje z "Kaktusem"

Przez ostatni tydzień czerwca i trzy tygodnie lipca klub "Kaktus" organizuje dzieciom w wieku od 7 - do 12 lat szereg ciekawych zajęć warsztatowych, klubowych, sportowych i rekreacyjnych.
Poznajemy się, bawimy i korzystamy z uroków wakacji! Oto kilka fotek z naszych zajęć:
1.) Pierwszy tydzień wakacji.
2.) W Wiosce Indiańskiej w Supraślu.
3.) W "Fabryce Misia".
4.) W "Papugarni".
5.) Balonik z Lamą, zakończenie 1-tygodnia.
6.) Drugi tydzień wakacji.
7.) W królewstwie baniek mydlanych.
8.) W Centrum Zabaw "Morza Lądy".
9.) W Centrum Wspinaczkowym "Flash".
10.) W "Fabryce Misia".
11.) Wesołe baloniki na zakończenie 2-tygodnia.
12.) Zaczynamy 3-tydzień.
11.) W kręgielni.
12.) W Centrum Zabaw "Morza Lądy".
13.) W Cukierni "Cukier Lukier".
14.) W Parku Linowym Doktorce cz.1. cz.2.
15.) Zaczynamy 4-tydzień.
16.) W Pałacu Branickich cz.1cz.2.    
17.) W kręgielni Kula-Hula
18.) We "Flisak Parku" w Tykocinie cz.1. cz.2.

20190624alres

Podsumowanie konkursu plastycznego "Moje Kolorowe Osiedla"

12 maja 2019 r. zaprosiliśmy do Klubu "Kaktus" laureatów Konkursu Plastycznego "Nasze Kolorowe Osiedla", który zorganizowaliśmy z okazji 40-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej "Słoneczny Stok". Na konkurs wpłynęły 72 prace, z których 24 otrzymało nagrody i wyróżnienia. Te prace zostały umieszczone na pokonkursowej wystawie. Nagrodzone dzieci przybyły wraz z rodzicami na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Było wiele życzeń i gratulacji i same uśmiechy. Na zakończenie konkursu plastycznego teatrzyk klubowy "Pinezka" przygotował bardzo współczesne przedstawienie na bazie baśni "Alicja w Krainie Czarów".
Prace plastyczne, które w Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży z okazji 40-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej „Słoneczny Stok” w Białymstoku p.h. „NASZE KOLOROWE OSIEDLA” otrzymały nagrody i wyróżnienia zostały umieszczone na wystawie pokonkursowej. Prace wpłynęły z Przedszkoli Nr:77,79,87, Szkoły Podstawowej Nr 44 oraz z klubów osiedlowych: "Stok" i "Kaktus". Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Wystawa nagrodzonych prac jest do obejrzenia w klubie "Kaktus" do końca września 2019 r. w godzinach pracy klubu. Zapraszamy!
Oto kilka fotograficznych migawek z tej miłej uroczystości:
1.) Wręczenie NAGRÓD.
2.) Wystawione prace plastyczne.
20190612konk032

Zakończenia roku taneczne, muzyczne, teatralne i plastyczne

Ostatni tydzień roku szkolnego obfitował w bardzo miłe, już niestety ostatnie przed wakacjami spotkania uczestników ze swoimi instruktorami.
Teczki wypełnione całorocznymi pracami, koncert gitarowy, spektakl teatralny, pokazy taneczne przed rodzicami oraz upominki i nagrody, a przede wszystkim moc uśmiechów i słodkości.
Fotorelacje z ostatnich zajęć oraz z uroczystości wręczenia dyplomów można obejtrzeć tutaj:
1.) Zakończenie GITARY film.
2.) ATUT na Festiwalu Tanecznym w MDK Białystok.
3.) PRYZMAT na Turnieju Tańca w Olsztynie.
4.) ATUCIK taneczne zakończenie roku.
5.) PLASTYCZNE zakończenia roku.
6.) PRYZMAT zakończenie roku.
20190621zakres

20190622zakres

Rozdanie nagród w konkursie plastycznym "Mój pomysł na wnętrze"

Galeria im. Sleńdzińskich zorganizowała konkurs plastyczny p.h. „Mój pomysł na wnętrze”, w którym dzieci miały pokazać, jaki jest ich pomysł na swoje ulubione, wymarzone miejsce w domu? będzie miało wygląd nowoczesny czy klasyczny?
1 czerwca 2019 r. odbyło się podsumowanie tego konkursu, wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej.
Spośród 280 prac nadesłanych na konkurs dzieci z koła plastycznego w klubie "Kaktus" zdobyły 3 nagrody oraz 3 wyróżnienia.
Ponadto nasza instruktorka plastyki pani Ula Jarocka otrzymała szczególne wyróżnienie za twórczą pracę z dziećmi!
Gratulujemy dzieciom i pani Uli! i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów!
Foto-relacja z rozdania nagród TUTAJ KLIK. Zdjęcia udostępniła pani M.Perkowska, serdecznie dziękujemy! 
20190601pl02miniat

© Klub KAKTUS - Białystok